Pečovatelské lůžko Burmeier Dali
- Hrazeno pojištovnou
- TOP produkt

- Kompletní specifikace
- Komentáře 0
- Pečovatelské lůžko Burmeier Daliv externím skladu0 Kč
KÓD PRO POJIŠŤOVNU: 07-5010759
Doplatek: 0,- Kč
Kategorie: 07.05.01.01
Předepisuje: PRL, GER, NEU, INT, ORT, REH, schvaluje RL (co to znamená?)
Možno dostat: každých 10 let 1 ks
Čtyřfunkční lůžko nové generace pro domácí péči s dvouletou zárukou od německé společnosti Burmeier - HRAZENO POJIŠŤOVNOU
Lůžko je plně hrazeno zdravotní pojišťovnou pouze na základě ORIGINÁLNÍHO POUKAZU na tento výrobek, který vždy schvaluje lékař.
Německá kvalita pečovatelského lůžka Dali. 24V napájení kvůli bezpečnosti, novinkou je pak bezdrátové ovládání lůžka pomocí bluetooth ovladače nebo mobilní aplikace v mobilu. Elektrický je zdvih beder, nohou i celé postele s nosností 165 kg.
- Zdvih beder 0 až 72°
- Zdvih nohou 0 až 22°
- Zdvih ložné plochy 40 až 85cm
- Ložná plocha 200x90cm
- Vnější rozměr 212 x 101cm
- Nosnost 165kg
- Hmotnost lůžka 93kg
- Bezdrátové ovládání lůžka.
- Díky funkci antitrendelenburg lze z lůžka vyrobit několika stisky ovladače pohodlné kardiologické křeslo.
- 24V bezpečné napájení lůžka.
- Postel obsahuje hrazdu s hrazdičkou, bočnice, dřevěný lamelový rošt a kolečka pro přesun.
- Matrace nejsou součástí lůžka. Matraci si můžete vybrat z naší nabídky antidekubitních matrací ZDE
- Postele jsou skladem
Postup jak získat polohovací postel od pojišťovny:
- Lékař (i praktický) Vám lůžko předepíše (doporučujeme zároveň předepsat i matraci) a poukaz pošle ke schválení na pojišťovnu, či k tomu vyzve Vás.
- Po schválení revizním lékařem pojišťovny Vám předá lékař poukaz spolu s A4-kovým dokumentem potvrzujícím schválení.
- Poukaz a dokument o schválení nám dodáte a my na základě toho vyzveme pojišťovnu k vydání postele.
- Úředník pojišťovny zjistí, zda je k dispozici příslušná postel repasovaná a pokud na skladě pojišťovny je, nechá vydat ji. Pokud není, vydá postel novou.
- My převezmeme postel od pojišťovny, zavezeme Vám ji a na místě smontujeme.
Celý proces od prvotní návštěvy lékaře a vypsání poukazu po finální smontování postele u Vás doma trvá zpravidla nejméně měsíc, maximálně dva až tři.
Proč nemusím od pojišťovny dostat nové lůžko ale mohu dostat i repasové.
- Postel, kterou Vám předepíše lékař, je postel pojišťovny a vždycky jí bude, i když ji budete mít doma!
- Byť je předepsána, je pojišťovnou zapůjčena ("zdarma", hradí se jen doprava a montáž) a poté, až ji nebudete potřebovat (uzdravení, přesun do ústavu, úmrtí), si pro ni na vyžádání pojišťovny přijedeme a zase ji odvezeme.
- Zaveze se do skladu pojišťovny, kde se zkontroluje, eventuálně zrepasuje a vydá se v budoucnu dalšímu člověku, který jí rovněž dostane předepsanou. Pokud pojišťovna zrovna na skladu nemá žádnou použitou (repasovanou) postel, vydá pacientovi postel úplně novou. Logicky ale upřednostňuje výdej postelí repasovaných.
Oficiální vyjářední VZP:
Za jakých podmínek můžeme dostat polohovací lůžko pro nepohyblivého člena rodiny, o kterého chceme pečovat doma?
Polohovací lůžko může být předepsáno a hrazeno z prostředků veřejného zdravotního pojištění pro domácí ošetřování jen pacientovi ze zdravotních důvodů dlouhodobě nebo trvale upoutanému na lůžku a se zvýšeným rizikem tvorby proleženin, který je schopen bezpečně sám ovládat polohovací jednotku nebo je toho schopna pečující osoba. Může se jednat o pacienta bez schopnosti aktivního pohybu zcela odkázaného na pomoc druhé osoby, nebo o pacienta trvale upoutaného na lůžko, který má sice zbytkovou schopnost aktivní hybnosti, ale zároveň má některé z onemocnění výrazně zhoršujících stav kůže a podkoží, což zvyšuje náchylnost k proleženinám.
Poukaz na polohovací lůžko pro domácí ošetřování v obou případech vystavuje pacientovi jeho ošetřující lékař příslušné odbornosti – geriatr, ortoped, neurolog, internista, praktický nebo rehabilitační lékař, a ten ho také předkládá ke schválení zdravotní pojišťovnou. Schválen bude pouze při předpokladu dlouhodobého ošetřování pacienta v domácím prostředí. Bez souhlasu revizního lékaře nemůže být tento zdravotnický prostředek hrazen z veřejného zdravotního pojištění.
Žádost odesílá ke schválení zdravotní pojišťovně přímo navrhující lékař, pojištěnec do tohoto procesu není nijak zapojen. VZP schvalovací proces zjednodušila a vše je možno vyřídit i elektronicky, předáním dokladů v elektronické podobě na datovém nosiči nebo – přednostně – s využitím portálového řešení VZP Point. Zdravotní pojišťovně se posílá pouze Žádanka o schválení (povolení), samozřejmě se všemi podklady k vyřízení a náležitostmi dle metodiky. Revizní lékař se k žádosti vyjádří a kopii žádanky se svým stanoviskem odešle zpět navrhujícímu lékaři. Ten pak na základě schválené žádanky vystaví poukaz, kde sám potvrdí schválení, a to otiskem svého razítka, podpisem a vypsáním jména schvalujícího revizního lékaře.
Polohovací lůžko může být pojištěnci poskytnuto max. jednou za 10 let. Polohovací lůžka patří mezi zdravotnické prostředky, které mohou být cirkulovány, tj. jsou ve vlastnictví zdravotní pojišťovny a pojištěnci jsou zapůjčeny. V takovém případě nemusí pojištěnec dostat nové lůžko, přednost má zapůjčení repasovaného lůžka. Pozáruční opravy jsou hrazeny pouze u lůžek ve vlastnictví pojišťovny, a to ve výši 90 % při poskytnutí nového cirkulovatelného lůžka, 95 % při poskytnutí cirkulovaného (repasovaného) lůžka.
Zdravotní pojišťovna může pojištěnci poskytnout v režimu cirkulace zdravotnický prostředek, u něhož je rozdíl mezi konečnou cenou a zákonem stanovenou výší úhrady nejvýše 2 000 Kč. Pojištěnec tento rozdíl doplatí. Pokud je rozdíl mezi konečnou cenou a úhradou vyšší než 2 000 Kč, může pojištěnec uzavřít se zdravotní pojišťovnou dohodu o zařazení zdravotnického prostředku do režimu cirkulace a zároveň doplatí rozdíl mezi konečnou cenou a úhradou. V opačném případě zdravotní pojišťovna částečně uhradí zdravotnický prostředek v zákonné výši a ten je vydán do vlastnictví pojištěnce.
Vystavený poukaz má platnost 30 dnů; v této lhůtě je třeba ho předložit dodavateli (např. výdejně zdravotnických prostředků). Polohovací lůžko pak je vydáno v sídle dodavatele, pokud s ním nebude dohodnuto, že sama dodavatelská firma zajistí dopravu na adresu pojištěnce. Dovoz lůžka na adresu pojištěnce není hrazen z prostředků veřejného zdravotního pojištění. Součástí předání je i poučení o způsobu užívání zdravotnického prostředku a sepsání Smlouvy o výpůjčce